ساخت وبلاگ

سایت ساز رایگان

ساخت وبلاگ رایگان

سایت ساز
 
ورود اعضا
بروز شده ها
آموزش وبلاگ نویسی

نکاتی در مورد ساخت وبلاگ

وبلاگ نویسی هم مثل هر کار دیگری نیازمند تخصص است ،سرویس ساخت وبلاگ فارسی بیگ سایت نكاتي از وبلاگ نويسي را براي کاربران محترم گرد آوری کرده كه البته بکار بستن این توصیه ها موجب موفقيت بيشتر وبلاگ شما خواهد بود.

در ساخت وبلاگ به علایق گوگل توجه ویژه کنید .

موتور جستجوی گوگل حدود هشتاد درصد از بازدید روزانه سایت ها و وبلاگ های موجود در اینترنت را تامین می کند . لطفا بخاطر داشته باشید که تنها ثبت و ساخت وبلاگ شما در گوگل کافی نیست بلکه موتور جستجوی گوگل بعد از شناخت وبلاگ شما به موضوعات مورد علاقه خود در وبلاگ یا سایت شما توجه ویژه می کند که این توجه باعث خواهد شد شما را در جایگاه بهتری از نتایج جستجو قرار دهد . بصورت اجمالی از موضوعات موردعلاقه موتور جستجوی گوگل می توان به تعداد کلمات کلیدی موجود در هر پست از وبلاگ یا سایت شما ، تعداد لینک های ارسالی از وبلاگ هاو سایت های دیگر به وبلاگ یا سایت شما ، متن موجود در آلت عکس های وبلاگ یا سایت شما و .... اشاره نمود .

قانون حق تکثیر یا کپی رایت را رعایت فرمایید.

لطفا در نظر داشته باشید که صرفا با كپي برداری از مطالب ديگران هيچ گاه موفق به ساخت يك وبلاگ مفيد و موفق نخواهيد شد چنانچه مطلبي را كپي برداي ميكنيد حتما منبع اصلي را با عنوان ماخذ ذكر كنيد اين كار باعث جلب اعتماد مخاطبان وبلاگ یا سایت شما مي شود . فرض كنيد بیننده ای به وبلاگ شما وارد شود و ببيند ، مطلبي كه متعلق به اوست را شما طوري وانمود كرده ايد كه انگار این مطلب متعلق به شماست يقينا بینندگانی که مطالب کپی را بدون ماخذ در وبلاگ شما می بینند دیگر به شما و وبلاگتان اعتماد نخواهند كرد.

به عقاید دیگران احترام بگذارید

عقاید هر کس برای خود محترم است ، ممكن است وبلاگ یا سایت شما موافقان و مخالفاني داشته باشد . داشتن مخالف اصلا معناي بدي ندارد بلكه سر زدن مخالفان به وبلاگ شما یک توفیق اجباری است زيرا اين نشان ميدهد كه یک بیننده مخالف مطالب تشکیل دهنده در ساخت وبلاگ شما با تمام دقت ، وبلاگ یا سایت شما را مطالعه كرده و براساس تفكرو عقل گرایی مي خواهد با شما و همفکرانتان به بحث بنشیند و يا شاید وبلاگ شما در حال پيشرفت است و اين موضوع از طرف رقبای وبلاگ یا سایت شما قابل تحمل نيست و آنان ميخواهند شما را دلسرد كنند ...

در ساخت وبلاگ یا سایت خود اقدام به تولید محتوا کنید .

اگر شما مطالبي منحصر به فرد در وبلاگ یا سایت خودتان منتشر کنید كه یا نویسنده آن خودتان باشيد و یا برای اولین بار در فضای اینترنت منتشر شود حتما خوانندگان وبلاگ یا سایت شما به وبلاگ شما برمی گردند زيرا خوانندگان وبلاگ شما مي دانند كه با ورود به وبلاگ شما با مطالبي دست اول روبه رو مي شوند كه آنرا برای اولین بار مطالعه می کنند

مخالفان را در ساخت وبلاگ خود فراموش نکنید .

اگر دل در گروی تحسین خوانندگان همفکر وبلاگ یا سایت خود دارید بايد بگويم كه داريد وقت خود را تلف مي كنيد مگر اينكه منظور از ساخت وبلاگ شما يك وبلاگ تجاری براي ارايه خدمات يا يك فروشگاه اینترنتی جهت کسب درآمد باشد ولي از آنجا كه بيشتر وبلاگ نويسان به ارايه عقايد خود و يا ديگران می پردازند خواندن نظرات مخالفان در اين وبلاگ ها بيشتر مي تواند به موفقيت در ساخت یک وبلاگ موفق كمك كند.

از كم بودن تعداد نظرات وبلاگ خود نگران نباشيد .

تعداد كمي از افرادي كه به وبگردی در فضای اینترنت می پردازند نظراتشان را در مورد پست های ارسالی و شکل ساخت وبلاگ یا سایت توسط وبلاگ نویسان ارسال می کنند پس نبايد نگران اين موضوع باشيد . اگر تعداد نظرات وبلاگ یا سایت شما پايين است دليل آن لزوما خوب و جذاب نبودن مطالب شما نيست و كاملا طبيعي است و برعکس آن اگر مي بينيد كه بعضي وبلاگ ها تعداد نظرات کاربرانشان بالاست اين لزوما بدليل خوب بودن مطالب آن وبلاگ نيست.

هنگام ساخت وبلاگ به نام وبلاگ خود حساس باشيد .

مهمترين و اولين چيزي كه براي ساخت وبلاگ یا سایت خود بايد به آن توجه كنيد عنوان و نام وبلاگ یا سایت شماست.عنوان صفحه وبلاگ يكي از اولين نکاتی است كه موتورهاي جستجو براي ليست كردن و ساخت الویت نمایش نتايج جستجوی خود از آن استفاده ميكنند و يا موقعي كه وبلاگ خود را بروز ميكنيد عنوان وبلاگ شما در صفحه اول سرويس ساخت وبلاگ شما در قسمت آخرين وبلاگ هاي بروز شده به نمايش در مي آيد و می تواند براي شما بازديدكننده جذب كند و همچنين این نام وبلاگ شماست که هنگام تبادل لینک با دیگر وبلاگ ها توجه بینندگان آنها را به وبلاگ شما جلب می کند.

لطفا به آمار بازدید در ساخت وبلاگ خود توجه نکنید .

بدست آوردن آمار بالای بازدیدکنندگان اصلا مهم نيست .معنای این حرف آنست که همه تلاش خود را معطوف به بالا بردن تعداد بازدید از وبلاگ یا سایت خود نکنید زيرا آمار بازدید کنندگان براي بسياري از خوانندگان وبلاگ یا سایت شما اهميت ندارد بلکه آنچه بیش از همه برای خوانندگان وبلاگ شما دارای اهمیت است کیفیت مطالب و قالب وبلاگ یا سایت شماست. اطمینان داشته باشيد در صورت انتشار مطالب دسته اول و با کیفیت به مرور زمان آمار وبلاگ یا سایت شما افزايش پيدا خواهد كرد .

آمار بازدید کنندگان وبلاگ خود را تحلیل کنید .

شمارنده و تحليل گر آمار در وبلاگ خود قراردهيد که کامل ترین آن گوگل آنالیکتیک است . به اطلاعات مهم ارسالی توسط این مرورگرها در ساخت وبلاگ خود توجه کنید. این اطلاعات می توانند برای شما بسیار کارگشا باشد . اینکه بازدید کنندگان شما از چه منطقه جغرافیایی هستند ، از طریق موتورهای جستجو وارد سایت یا وبلاگ شما شده اند یا از طریق تبادل لینک با دیگر دوستان وبلاگ نویس شما ، چه ساعاتی بیشترین بازدید را دارید ، از طریق جستجوی چه کلماتی در موتورهای جستجو به وبلاگ یا سایت شما آمده اند و ... شما مي توانيد با تحليل اين قبیل موضوعات بصورت حرفه ای وبلاگ یا سایت خود را مديريت كنيد زيرا مي توانيد به بسياري از نيازهاي كاربران در ساخت بهتر وبلاگ یا سایت خود پي ببريد .

بازدید کنندگان همیشگی وبلاگ یا سایت خود را بشناسيد .

همواره کاربرانی هستند كه بصورت مرتب براي شما کامنت مي گذارند انگار كه بخواهند غير مستقيم بگويند با شما همراهي ميكنند ، شما بعنوان مدیر وبلاگ براي آنها پيغام اختصاصي بگذاريد. به عبارت دیگر به آنان که براي شما وقت گذاشته اند احترام بگذارید . در ضمن اين ها كساني هستند كه هميشه شما را به ديگران توصيه ميكنند و براي شما و وبلاگ یا سایت شما ارزش قايلند بسیاری از کاربران سایت یا وبلاگ شما در سمت های مختلف اجتماعی نظیر : استاد دانشگاه ، دانشجو ، معلم ، دانش آموز یا پزشک و ... هستند كه به شاگردان ، دوستها و يا همكلاسي هايشان شما را توصيه مي كنند

به سرویس ساخت وبلاگ خود حساس باشید .

سعي كنيد قبل از شروع به وبلاگ نويسي درباره سرويس های ساخت وبلاگ فارسی تحقيق كنيد و سرويس ساخت وبلاگی را انتخاب کنید كه براي شما مناسب تر باشد زيرا هركدام از اين سايت ها مزايا و معايبي دارند مثلا سرویس ساخت وبلاگ بلاگفا هر روز در حال افزايش محدوديت هاست و ديگر مشکل می توان از بسياري كدها و كلمه ها در اين سرويس دهنده وبلاگ فارسی استفاده كرد كه البته بعضي از اين محدوديت ها بجاست .

با دیگر وبلاگ ها تبادل لينك كنيد .

با مطالعه وبلاگ های دیگر به آن دسته از وبلاگ هایی که موضوعات در ساخت آنها به موضوع ساخت وبلاگ یا سایت شما نزديكتر است پيشنهاد تبادل لينك بدهيد در ضمن سعي كنيد با وبلاگ ها یا سایت هایی تبادل لينك كنيد كه وضعيت تعداد کاربران و کیفیت مطالب اشان در حد وبلاگ یا سایت شما يا بالاتر است .

لينك وبلاگ خود را ثبت کنید .

درهر سايت یا وبلاگی كه مي توانيد آدرس اینترنتی سایت یا وبلاگ خود را ثبت كنيد. بطور مثال در ثبت وبلاگ سرويس دهنده و يا سايت هاي ثبت لينك و سايت هاي تبادل لينك .

برای ساخت وبلاگ در سايتهاي دوست يابي عضو شويد

در سايت یا وبلاگ هاي دوست يابي عضو شويد و در آنها یک کاربر فعال و اکتیو باشيد ضمنا در پروفايل و یا قسمت اطلاعات شخصی خود در اين سايت ها حتما آدرس اینترنتی وبلاگ خود را درج كنيد

در ساخت وبلاگ خود از برنامه های مالتی مدیا استفاده کنید .

شاید عكس هايي كه بر روي آنها آدرس سايت یا یک وبلاگ درج شده يا آهنگ هايي كه در خود يك آدرس سايت یا وبلاگ را دارند و يا كليپ هاي ویدیویی كه در ابتدا و انتهاي خود يك آدرس اینترنتی را نشان مي دهند ديده باشید. بیاد داشته باشید که اين نوع فايل هاي مالتي مديا با استفاده از امکانات اشتراک گذاری نظیر بلوتوث موبايل به سرعت در بین اقشار مختلف جامعه گسترش ميابند و آدرس اینترنتی سایت یا وبلاگ شما را تا دورافتاده ترین نقاط جغرافیایی با خود حمل می کنند و براي وبلاگ یا سایت شما تبلیغ مي نمایند

براي وبلاگ ديگران كامنت بگذاريد .

به وبلاگ ديگران برويد و برايشان كامنت بگذاريد اگر شما با مطالعه وبلاگ دیگران براي آنان كامنتي آگاهانه بگذاريد (نه اينكه بدون مطالعه بگوييد وبلاگ زيبايي داري) او هم به احتمال زياد خواهد آمد و وبلاگ شما را مطالعه كرده برايتان نظر ميگذارد . پس اين يك روش موثر براي جمع آوري نظرات ديگران نيز ميباشد . از دیگر محاسن این روش می توان به جلب خوانندگان کامنت ها در وبلاگ دیگران به سمت وبلاگ شما اشاره کرد .

به رنگ بندی های موجود در ساخت قالب وبلاگ یا سایت خود دقت نمایید .

توصیه عمومی این است که سعی نمایید در ساخت قالب وبلاگ یا سایت خود از رنگ پس زمينه روشن تر(مثلا سفيد) و براي رنگ متن هاي سایت یا وبلاگ خود از رنگ هاي تيره تر استفاده نمایید: (مثلا مشكي) و اين بدليل آن است كه رنگ پس زمينه تيره در ساخت قالب سایت یا وبلاگ با رنگ متن سفيد بشدت موجب خستگي چشمان مي شود(که البته امتحانش بی ضرر است) و اين باعث خستگی كاربران سایت یا وبلاگ شما خواهد شد .

در استفاده از جاوا اسكريپت گزیده عمل کنید .

استفاده بیش از حد از کدهای جاوا اسکریپت مي تواند باعث بروز مشکلات فنی در عملکرد وبلاگ یا سایت شما شود و اثرات نامطلوبي روي صفحات وبلاگ شما داشته باشد و حتي بعضي از وقت ها باعث ميشود كدها بدرستي عمل نكنند .

لينك هاي خارجي وبلاگ را در پنجره جديد و لينك هاي داخلي وبلاگ را در خود پنجره باز كنيد .

عملکرد عمومی لینک دهی در سایت یا وبلاگ معمولا بر این منوال است که سعي كنيد اگر به خارج از وبلاگ خود لينك مي دهيد مثلا به وبلاگ دوستتان لينك در پنجرهً جديد باز شود و اگر به داخل وبلاگ خود(مثلا از پستي به پست ديگر) لينك مي دهيد لينك در خود پنجره باز شود .

زمان بارگذاری سایت یا وبلاگ خود را کم کنید .

استفاده زياد از تصاوير و ساير عناصري كه زمان بارگذاری وبلاگ یا سایت شما را افزايش مي دهند نه تنها به سود شما نيست بلكه هميشه به ضرر شماست (سرعت بارگذاری یکی از آیتم های مهم نزد گوگل در امتیاز دهی به وبلاگ شما محسوب می شود ) خصوصا اگر براي كساني وبلاگ نويسي ميكنيد كه در داخل ايران هستند با توجه به این مساله که سرعت اینترنت در ایران بسیار پایین است .

روش های مختلفي را براي ارتباط با وبلاگ یا سایت خود قرار دهيد .

در شبکه های اجتماعی با نام وبلاگ خود ثبت نام کنید و مطالب ارسالی خود را بوسیله شبکه های اجتماعی در دسترس کاربران در اقصی نقاط دنیا قرار دهید به كابران اين امكان را بدهيد از مسیرهای متعدد بتوانند با شما و مطالب وبلاگ یا سایت شما در تماس باشند.

وبلاگ های رقیب را ارزيابي كنيد .

از وبلاگ هاي مشابه با موضوعات وبلاگ یا سایت خود دیدن کنید و از نقاط مثبت و منفی این وبلاگ ها برای بهبود وضعیت وبلاگ خود استفاده نمایید. شما با این کار امکان بررسی رقبای خود را خواهید داشت و میزان تلاش شما برای پیدا کردن جایگاه در بین وبلاگ های با موضوعات مشابه برای شما روشن خواهد شد .

لطفا از جمله هاي مايوس كننده اجتناب كنيد .

وبلاگ ها یا سایت های متعددی در فضای اینترنت وجود دارند که با جملاتی از قبیل : این وبلاگ تا فلان مدت ديگر فعاليت نخواهد كرد ، يا من از نوشتن خسته شده ام و ديگر حسش نيست ، يا اگر نظر ندهيد من هم ديگر نخواهم نوشت و بسياري مطالب ديگر ... سعی در جلب توجه بیشتر مخاطب خود دارند .این در حالی است که قبیل جملات بازديدكنندگان را دلسرد ميكند و آنها را از دنبال كردن وبلاگ شما باز ميدارد زيرا آنها به دنبال منابع مطمئن هستند كه وبلاگ نویس بعنوان مدیر وبلاگ هيچ توقعي از آنان ندارد .

وبلاگ یا سایت خود را در فاصله های زمانی کوتاه بروزرسانی کنید.

چنانچه نمي توانيد در فاصله های زمانی کوتاه وبلاگ خود را آپديت كنيد سعی کنید با استفاده از کد تاریخ و ساعت و یا عرض تبریک و تسلیت برای مناسبت هاي مختلف وبلاگ خود را بروز کنید این مطلب هم برای خوانندگان وبلاگ شما و هم برای موتور های جستجو حائز اهمیت است .

در جایگاه یک وبمستر همواره دانش خود را افزايش دهيد .

لزومی ندارد بعنوان یک وبلاگ نویس به زبانهاي برنامه نويسي تسلط داشته باشيد چرا که اصولا فلسفه پيدايش وبلاگ اين است كه كاربران بدون داشتن دانش زياد در زمینه کامپیوتر بتوانند مطالب خود را در فضای اینترنت منتشر كنند ولي شما نیازمندید که برخی اصول وبمستری از قبیل : پيج رنك گوگل ، پهناي باند ، ترافيك وبسايت ، گوگل آنالیز و ... مطلع باشید و آخرین تغییرات در این موارد را با جستجو در اینترنت پیگیری کنید .


» آموزش ساختن یك وبلاگ

» آموزش ارسال مطلب در وبلاگ

» آموزش ویرایش و ایجاد تغییر در مطالب قبلی

» آموزش موضوع بندی وبلاگ و ایجاد زیرشاخه وبلاگ

» آموزش خواندن، تایید کردن و پاسخ دادن به نظرات بینندگان وبلاگ

» آموزش لینک کردن دوستان و استفاده از دو بخش پیوند های روزانه و پیوند های وبلاگ

» آموزش تغییر کلی قالب وبلاگ و استفاده از قالبی جدید

» آموزش استفاده از کدهای موس در پیکربندی اصلی وبلاگ

» آموزش قرار دادن عکس های روی کامپیوتر شما در وبلاگتان

» آموزش استفاده از تصاویر زیباسازی در میان متن های وبلاگ

» آموزش بخش تنظیمات وبلاگ و استفاده از کدهای جاوا مثل موزیک ، فال حافظ و غیره

» آموزش ایجاد و حذف بخش ادامه مطلب وبلاگ

» آموزش لینک دادن به متن جهت دانلود فایل بیننده

» آموزش لینک دادن به تصویر جهت باز شدن صفحه ای دیگر

» آموزش افزایش آمار بازدید

نام قالب وبلاگ : سینما